قهرمانان لیگهای معتبر اروپایی در فصل 2008 - 2007   

champions

هم اکنون تمامی لیگهای معتبر اروپایی به اتمام رسیده و قهرمانان خود را شناخته است. در ادامه تمامی تیمهای قهرمان را به همراه تصاویری از قهرمانی انها بررسی می کنیم.

  

منچستر یونایتد قهرمان لیگ برتر انگلستان

 

 

جدول لیگ برتر انگلستان

 

 

بدون شک جذاب ترین و پویاترین لیگ اروپایی لیگ برتر انگلستان است . و قهرمان ان هم باید یک تیم تمام عیار و قدرتمند باشد. لیگ برتر انگلستان در این فصل تا روز اخر قهرمان خود را نمی شناخت و این زیبایی لیگ را دو چندان کرده بود. و بلاخره منچستر یونایتد در یک جدال نفسگیر با چلسی و با برد خارج از خانه خود مقابل ویگان به قهرمانی رسید. البته در این فصل تیم ارسنال نیز تیم شایستهای نشان داد و با جوانان کم نام و نشان خودش در حد یک قهرمان ظاهر شد و در بسیاری از هفته ها صدرنشین لیگ بود و در نهایت سوم شد و لیو رپول نیز همانند سال گذشته چهارم شد و این چهار تیم در لیگ قهرمانان فصل بعد شرکت خواهند داشت. اما اکثر کارشناسان فوتبال تیم منچستر را به خاطر ارائه بازیهای زیبا و قدرتمند شایسته عنوان قهرمانی دانستند. البته نمی توان نقش اساسی الکس فرگوسن و کریستیانو رونالدو سرمربی و ستاره این تیم را در این قهرمانی نادیده گرفت.

 

رئال مادرید قهرمان لالیگای اسپانیا

 

 

جدول لیگ اسپانیا

 

رئال مادرید که در تابستان گذشته کاپلو را با وجود قهرمان در فصل گذشته برکنار کرد و برند شوستر را جایگزین او کرد به هدف خود در این فصل که همانا زیبا بازی کردن و نتیجه گیری بود رسید. سران باشگاه با خرید بازیکنان کاربردی و تاثیرگذار و کنار گذاشتن ستاره های پیر و از کارافتاده نقش مهمی در این قهرمانی داشتند. و برعکس انها بارسلونا رقیب سنتی انها بود که با خریدهای اشتباه و تو خالی ما را بیاد تیم کهکشانی و البته ناکام رئال مادرید سه و چهار سال پیش انداخت. رئال مادرید امسال با کمترین نوسان روبرو بود و با بازیکنانی همچون روبینیو – نیستلروی – روبن – گوتی – راموس  و تجربه بازیکنانی نظیر رائول – کاناوارو و کاسیاس به ترکیب خوبی رسیده بود و از ان نهایت استفاده را کرد. رئال مادرید از چند هفته مانده به پایان لیگ قهرمانی را از ان خود کرد و در دو دیدار مقابل بارسلونا موسوم به الکلاسیکو که یکی از انها با پیروزی 4 بر 0 انها همراه بود به برتری رسید و بدون شک لایق ترین تیم برای قهرمانی بود. ضمن اینکه تیمهای ویارئال و بارسلونا و اتلتیکو مادرید بترتیب دوم تا چهارم شدند و به لیگ قهرمانان راه پیدا کردند.

 

اینتر میلان قهرمان کالچیوی ایتالیا

 

 

جدول لیگ ایتالیا

 

اینتر میلان که با تزلزلی که در هفته های پایانی از خود نشان داده بود کارش به هفته پایانی کشیده شده بود و خطر رم انها را بشدت تهدید می کرد اما انها در نهایت بازی در خانه حریف مقابل پارما را 2 بر 0 بردند و برای سومین بار پیاپی قهرمان ایتالیا شدند. هرچند که در این فصل از همان ابتدای بازی ها فقط رم حریف انها بود و اث میلان قدرت همیشگی را نداشت و یونتوس که تازه از دسته دوم امده بود تیمی نبود که بخواهد اینتر را تهدید کند و بخاطر همین این فصل ایتالیا جذابیت کمتری داشت. بدون شک اث میلان فصل بعد اینگونه ضعیف نخواهد بود و تیم یونتوس هم در فصل نقل و انتقالات بی کار نخواهد نشست و مطمئنا فصل بعد کالچوی زیباتری خواهیم دید. اما به هر حال اینتر از این فرصت بخوبی استفاده کرد و قهرمان شد. تیمهای رم و یونتوس و فیورنتینا به ترتیب دوم تا چهارم شدند و به لیگ قهرمانان راه پیدا کردند.

 

بایرن مونیخ قهرمان بوندسلیگای المان

 

 

جدول لیگ المان

 

تیم بایرمونیخ با خریدهای گرانقیمتی که در تابستان گذشته انجام داد مانند : لوکا تونی – فرانک(بلال) ریبری – میروسلاو کلوزه  التینتوپ  از همان ابتدای فصل و حتی قبل از شروع بوندسلیگا مشخص بود که قهرمان خواهند شد و این کار را با اقتدار انجام خواهند داد. به هر حال انها قدرت نابرابری نسبت به بقیه تیمها داشتند و تیم انها فراتر از بوندسلیگا و فوتبال المان بود. تیمهای برمن و شالکه به ترتیب دوم و سوم شدند و به لیگ قهرمانان راه پیدا کردند.

 

 

لیون قهرمان لاشامپیونه فرانسه

 

 

جدول لیگ فرانسه

 

اما بلاخره در فرانسه تیم همیشه قهرمان لیون که دیگر قهرمانیش در لیگ فرانسه تبدیل به عادت شده به قهرمانی رسید. لینی ها که در روز اخر فقط بوردو را رقیب خود می دیدند با پیروزی در بازی اخر دوباره قهرمان شدند. یکی از دلایل اینکه لاشامپیونه (لیگ فرانسه) در میان لیگ های معتبر اروپا از اعتبار کمتری برخوردار است عدم وجود رقابت نزدیک بین تیمهای ان و در نتیجه نداشتن جذابیت در ان است. هر چند که نمی توان عدم وجود ستاره های فوتبال در این لیگ را هم بی تاثیر دانست. به هرحال قهرمانی چند باره لیون در این فصل می تواند زنگ خطری برای لیگ فرانسه باشد.

لينک
سه‌شنبه ۱۳۸٧/٢/۳۱ - محمد