پرسپولیس - بنیادکار، گریز از مرگ   

این آخرین شانس پرسپولیس و مجموعه پر اسم و رسم این تیم است تا ازآن ذره باقیمانده از حیثیت چندین و چند ساله این باشگاه دفاع کنند.

امروز (چهارشنبه) ساعت 17 در ورزشگاه آزادی ، سرخ های تهران در برابر تیم قدرتمند این روزهای فوتبال آسیا و ازبکستان صف آرایی خواهد کرد تا در تنها بازی حذفی مرحله یک هشتم نهایی شان با عبور از این حریف سرسخت کمی از ناکامی های پرشمار این فصل را جبران کنند.
 اما آنچه مشخص است اینست که پرسپولیس یکی از همان سالهای پر دردسرش را سپری کرده و البته اقدامات صورت گرفته نیز بیش از پیش بر مشکلات این تیم افزوده است.
حسین هدایتی بمب مالی این تیم تنها دوروز مانده به بازی حساس و سرنوشت ساز با بنیادکار از هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس کنار کشید و در کمتر از 24 ساعت علی کریمی چاک دهانش را باز کرده و محمود خوردبین را مقابل چشم هواداران و بازیکنان سکه یک پول کرد. این تنها دو نمونه از آخرین اتفاقات عجیب و غریبی است که پرسپولیس در فاصله کمتر از 24 ساعت تا بازی مرگ و زندگی اش برابر بنیادکار پشت سر گذاشته و می توان فهمید این غول خفته چقدر بیمار و ضعیف شده است. اما به قول افشین قطبی این شیر خفته گاهی از روی غریزه برخاسته و حریفش را می درد . حالا بنیاد ازبکستان باشد یا بایرن مونیخ.

 پرسپولیس برای بازی با بنیاد کار چهره ای متفاوت لا اقل از لحاظ ظاهر و ترکیب خواهد داشت . کنار گذاشتن چهره های سرشناسی مثل ابراهیم توره وکریم باقری از لیست 18 نفره و محرومیت مازیار زارع تمام پیش بینی ها را در مورد ارنج مورد نظر وینگادا با اشکال روبرو کرده است.در آن سو بنیادکار با ریوالدو بزرگش نیز دو مهره کارسازخود را بدلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت. جورایف ساخوب وجائو ویکتور محرومان بنیادکار هستند که نبود ویکتور تا حدودی به خط هجوم این تیم را دستخوش تغییر و با کاهش آسیب رسانی روبرو خواهد کرد.با اینحال تیم ثروتمند دختر رئیس جمهور ازبکستان آنقدر بازیکن خوب دارد که با نبود یکی دو بازیکن لطمه آنچنانی نبیند.

 بی شک پرسپولیس برای پیروزی در این دیدار نیازمند یاری است و هیچکس به جز هوادارانش نمی توانند این تیم را از چشیدن طعم گس ناکامی کامل برهاند.عباس انصاریفر، نلو وینگادا و بازیکنان پرسپولیس در فاصله اندک باقیمانده تا این دیدار ترسناک تمام فکر و ذکر خود را به قدوم صد هزار پرسپولیسی دوخته اند هر چند این کارد دو لبه در صورت عدم نتیجه گیری در پایان مسابقه کارشان را به تحقیر و شنیدن ناسزا بکشاند.

امروز همه چشمها به پرسپولیس تنها باقیمانده ایرانی لیگ قهرمانا آسیا است تا برای حفظ یک چهارم حیثیت برجای مانده فوتبال باشگاهی ایران تمام تلاشش را بکار گرفته و از روی بنیادکار و ریوالدو اش رد شودودر این راه شاید بیشترین نقش را پس از هواداران ستاره جنجالی این تیم علی کریمی برعهده داشته باشد.  

لينک
چهارشنبه ۱۳۸۸/۳/٦ - محمد