ما ضعیف نبودیم، ایران فوق‌العاده بود

سرمربی تیم فوتبال بحرین گفت: شکست 6 بر صفر ما از ایران به خاطر ضعف بحرین نیست بلکه تیم ایران فوق‌العاده بود.
 ایسنا، پیتر تیلور در نشست خبری پس از بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و بحرین که با نتیجه 6 بر صفر به سود تیم کشورمان تمام شد، اظهار کرد: قطعا شما خبرنگاران باید از من خوشحال‌تر باشید. به هر حال تیم ایران فوق‌العاده بود ما 89 دقیقه 10 نفره جلوی بهترین تیم گروه‌مان بازی کردیم. ایران هم فشار زیادی روی دروازه ما آورد و ما واقعا شرایط سختی را تحمل می‌کردیم.
وی افزود: بعد از اخراج بازیکن ما در دقیقه ابتدایی مسابقه کار خیلی خیلی سخت شد. نتیجه 6 بر صفر نتیجه قاطع و سنگینی است اما ایران سه گل خود را روی استفاده از ضربات کاشته به ثمر رساند. بعد از گل دوم ایران شیرازه تیم ما از هم پاشید. از میان 6 گلی که تیم شما به ثمر رساند، گل‌هایی که بازیکنان شماره 14 و 16 به ثمر رساندند (تیموریان و جباری)، بسیار زیبا بود.
سرمربی بحرین در پاسخ به این سوال که آیا تمامی ملی‌پوشان بحرین را برای این مسابقه در اختیار داشتید؟ گفت: بله، تمام بازیکنان ما بودند، تنها محمد سالمین به دلیل آسیب دیدگی همراه تیم نبود.
وی درباره شرایط بازی ادامه داد: بی‌شک بازی جلوی بهترین تیم گروه آن هم در ورزشگاه خودش سخت است. بخصوص وقتی تیم شما 10 نفره می‌شود ما کنترل بازی را از دست دادیم، تیم ایران فوق‌العاده بود، آن‌ها تا پایان بازی مدام حمله می‌کردند. ایران خیلی خوب بود. این نتیجه را نمی‌شد پیش‌بینی کرد. فکر می‌کنم این نتیجه به خاطر ضعیف بودن تیم بحرین نیست، بلکه ایران تیم فوق‌العاده‌ای بود. برای بازی‌های بزرگ باید توانایی‌های تیم را بالا برد اما بحرین در مسابقه امشب از دقیقه اول نظم خودش را از دست داد و تا پایان بازی همین رویه را داشت.
وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید در بازی برگشت بتوانید نتیجه را جبران کنید؟ گفت: بازی برگشت هم سخت است، شما تمام برنامه‌ریزی‌هایتان را انجام می‌دهید اما دوباره در دقیقه نخست ممکن است هر اتفاقی بیفتد و مثلا یکی از بازیکنان تیم اخراج شود. با این حال تمام برنامه‌ریزی‌های شما به هم می‌خورد.
یکی از خبرنگاران خیلی اصرار داشت دلیل عدم حضور علا هبیل بازیکن سابق تیم بحرین را سیاسی جلوه بدهد اما با اصرار خبرنگاران دیگر، این سوال طور دیگری از سرمربی بحرین پرسیده شد و آن هم اینکه دلیل عدم حضور این بازیکن در ترکیب بحرین چیست؟ که تیلور پاسخ داد: من اصلا بازی‌های او را ندیده‌ام که بخواهم شرایطش را ارزیابی کرده و ببینم که آیا باید به تیم ملی دعوت شود یا خیر.
وی همچنین تاکید کرد که با این نتیجه استعفا نخواهد داد و به صعود بحرین برای رسیدن به مرحله بعدی رقابت‌های انتخابی جام جهانی امیدوار است.
وی افزود: ما پیش‌بینی کرده بودیم که اگر بتوانیم از دو بازی رفت و برگشت مقابل ایران سه امتیاز به دست آوریم، شرایط‌مان خیلی خوب می‌شود اما به نظر کسب این سه امتیاز خیلی سخت است. یک بازی خارج از خانه مقابل قطر داریم. در حال حاضر صعودمان خیلی سخت شده اما با این حال امید زیادی دارم که بحرین بعد از ایران به عنوان تیم دوم گروه به مرحله بعدی راه یابد.
تیلور در پایان گفت: شرایط ورزشگاه آزادی برای پیروزی تیم ایران بسیار مناسب بود. چمن خوبی داشت و جو فوق‌العاده‌ای هم میان تماشاگران حاکم بود تا جایی که فکر می‌کنم این تماشاچیان انبوه به تیم ایران کمک کردند تا با ارائه یک بازی تهاجمی پیروز شود.
/ 0 نظر / 20 بازدید