کی‌روش: این پیروزی بزرگ تنها یک قدم برای صعود بود

سرمربی تیم ملی فوتبال پس از پیروزی پرگل ایران برابر بحرین گفت: من می‌خواهم به تمام بازیکنان ایران و فوتبال ایران به خاطر این پیروزی بزرگ تبریک بگویم. بازیکنان من توانایی‌شان را در این بازی به نمایش گذاشتند اما این تنها یک قدم برای صعود از این مرحله بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کارلوس کی‌روش پس از پیروزی 6 بر صفر ایران برابر بحرین در نشست خبری گفت: در ابتدا می‌خواهم از همه حمایت‌هایی که در این بازی از ما توسط هواداران صورت گرفت تشکر کنم. آن‌ها ما را به جلو بردند و با انرژی‌شان به ما کمک زیادی کردند. حمایتی که در این بازی صورت گرفت، فوق‌العاده بود.

وی افزود: دوم می‌خواهم از بازیکنانم تشکر کنم. آن‌ها عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند. دیدار بسیار حساسی بود و ممکن بود بعضی از بازیکنان ما درگیر احساسات شوند که خوشبختانه این طور نشد. به همه بازیکنان و حتی آن‌هایی که به خاطر مسائل تاکتیکی روی نیمکت بودند، تبریک می‌گویم. ما به این پیروزی بسیار ممطئن بودیم، چون من به بازیکنانم ایمان داشتم.

وی افزود:‌ قبل از بازی تنها یک چیز در ذهن‌مان بود. این که پیروز شویم و به جلو برویم. ما در این مرحله بازی به بازی فکر می‌کنیم و قدم به قدم امتیاز می‌گیریم اما 6 گل نتیجه خاصی بود.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که عملکرد تیم ملی به خاطر برنامه‌های تاکتیکی شما بود یا اخراج بازیکن بحرین؟ گفت: چیزی که اهمیت دارد این است که ما 6 گل زدیم و 3 امتیاز گرفتیم. در دفاع و حمله عالی کار کردیم و این پیروزی یک گام به جلو بود. هر سه امتیاز را گرفته‌ایم اما هنوز کارمان تمام نشده است.

خبرنگاری از کی‌روش درباره خروج زودهنگامش از زمین پیش از پایان نیمه نخست پرسید و گفت که بین دو نیمه به بازیکنان چه گفتی که کی‌روش گفت: پیش از بازی برنامه‌ای دارید اما وقتی بازی آغاز می‌شود حریف به گونه‌ای دیگر بازی می‌کند که باید برنامه دومی در ذهن داشته باشید. در آن لحظات تنها به برنامه دوم فکر می‌کردم و این مسائل را با بازیکنان در میان گذاشتم. به هر حال وقتی در دو بازی در تهران این همه گل می‌زنیم باید تبریک بگویم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای بازی قطر و اندونزی نفری را به جاکارتا فرستاده بودید؟ گفت: کسی از ما در آنجا حضور نداشت اما فیلم بازی را درخواست کرده‌ام و این فیلم مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان به اصرار شما در پرس حریف پاسخ مثبتی دادند؟ گفت‌: ما خیلی خوب کار کردیم. بحرین را دست کم نگیرید. درست است که آن‌ها با این نتیجه به ما باختند اما تیم خطرناکی هستند. وقتی بازیکنان ما 90 دقیقه کامل تمرکز دارند این نشان می‌دهد که کارمان خوب بوده است. من بار دیگر از فلسطین تشکر می‌کنم که ما را برای این بازی آماده‌تر کرد. ما هم خوب دفاع کردیم و هم خوب حمله. این که 6 گل ما توسط 6 بازیکن متفاوت به ثمر رسید نشان می‌دهد که تیم قدرتمندی داریم.

کی‌روش درباره اینکه بازیکنان ایرانی خیلی زود در گل زنی سیر می‌شوند اما امروز عملکرد متفاوتی داشتند، گفت: ما بازیکنان باکیفیتی داریم و از آن‌ها خواسته‌ام که از فوتبال لذت ببرند.

در پایان نشست خبری کی‌روش، خبرنگار ایسنا از سرمربی تیم ملی پرسید که نمازی وقتی به تیلور گفت که بازی خوبی بود، مربی انگلیسی بحرین جواب داد بازی خوبی بود اما تنها در 30 ثانیه اول! کی‌روش در این باره به ایسنا گفت: باید بگویم بازی خیلی خوبی انجام دادیم. 3 امتیاز گرفتیم و یک گام پیش رفتیم. من به تیلور حق می‌دهم که چنین حرفی زده باشد. به هر حال رویارویی با تیم قدرتمند ایران با 10 نفر کار آسانی برای هیچ تیمی در آسیا نیست.

/ 0 نظر / 26 بازدید