درگیری ذهنی مظلومی برای ارنج در دربی؛ جباری یا زندی؟

برای استقلالی‌ها، نتایج سه دربی متوالی عاملی برای کری‌خوانی با رقیب سنتی است. رقیبی که گرچه دوران‌های سخت و سیاه را تجربه کرده اما هرگز سه شکست پشت سر هم در دربی را تجربه نکرده بود. برد آخر استقلال، پایانی کامل بر این تریلوژی بود؛ سه بردی که تاجی با عنوان دوبله، سوبله را بر سر پرویز مظلومی گذاشت.


 

* کمتر از حد انتظار
استقلال صدرنشین لیگ است تیمی که بازی‌های لیگ را با برتری مطلق روحی آغاز کرد، خیل ستاره‌های جذاب و باتجربه باعث شد آنها طبق پیش‌بینی حریفان را یکی پس از دیگری از پیش رو بردارند و در نهایت به جایی برسند که قهرمانی نیم فصل‌شان مقتدرانه باشد. اما این همه واقعیت نیست دو پیروزی آخر این تیم مقابل شاهین بوشهر و شهرداری گرچه 6 امتیاز به حساب آنها ریخت اما طرفداران را راضی نکرد، طرفدارانی که توقعشان از این استقلال یک تیم مقتدر و جذاب است تیمی که به جز دربی قبلی کمتر توانست در چنین اندازه‌ای ظاهر بشود.

 

* غیبت قطعی حیدری و کرار
استقلالی‌ها فردا در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی در شرایطی به دیدار پرسپولیس خواهند رفت که سه بازیکن مهم این تیم در ترکیب نیستند؛ خسرو حیدری، جاسم کرار و مجتبی جباری که البته جباری، ستاره بی‌چون و چرای بازی رفت ممکن است ناگهان به زمین بیاید. استقلالی‌ها که رنج بی‌پولی را تحمل کرده‌اند فردا رحمتی، امیرآبادی، عمران‌زاده، منتظری، حسینی، کیانوش رحمتی، تیموریان، زندی، مجیدی، میداودی، برهانی را در اختیار دارند که تنها تغییر ممکن به احتمال زیاد در خط حمله خواهد بود جایی که احتمال نیمکت‌نشینی آرش برهانی وجود دارد.

 

* معمای دربی
استقلال که می‌توانست با جباری و حیدری ترکیب بی‌نقصی را بسازد با این یازده نفر هم شرایط فنی خوبی دارد. گرچه مصدومیت حنیف عمران‌زاده و اختلافات بین سه مهاجم این تیم از مسائل پیش روی پرویز مظلومی است. مهمترین دغدغه پرویز مظلومی در این بازی کنترل حمله‌وران پرسپولیس، ارسال پاس‌های مناسب برای سه مهاجم سرپنجه خود است کاری که اگر جباری باشد هیچ دغدغه‌ای در مورد وجود نخواهد داشت اما معلوم نیست که جباری در ترکیب اصلی حاضر است یا این وظیفه به فریدون زندی محول می‌شود بازیکنی که قبلا و در دوران اوجش بازی گردانی را به بهترین نحو انجام می‌داد اما در دوران حضور در ایران آنقدر فوق‌العاده نبوده که بخواهد وظیفه جانشینی جباری را بدون دغدغه برعهده بگیرد.

 

* نقطه قوت
در بازی فردا استقلال با اطلاع از کاستی‌های دفاعی پرسپولیس باید فشار را روی ممدوتال و رضا نورمحمد بگذرد. این دو آنقدر سریع و باهوش نیستند که استیلی بتواند برای حفظ دروازه از آنها خاطرجمع باشد. ضمنا پرسپولیس کماکان دروازه‌بان خیلی درجه یکی درون دروازه ندارد اگر به خاطر داشته باشید در بازی رفت با وجود برتری استقلال این مهدی رحمتی بود که با مهار پنالتی نوری بازی را به سود تیمش حفظ کرد.

/ 0 نظر / 31 بازدید