توپ طلای فوتبال ایران به "محسن خلیلی" رسید

سومین دوره‌ی مراسم اهدای توپ طلا با حضور بازیکنان، مربیان و داوران فوتبال و جمعی از خبرنگاران برگزار شد که در نهایت "محسن خلیلی" به عنوان مرد فوتبال ایران، برنده‌ی توپ طلای این دوره شد.

 

در ابتدای این مراسم که صبح روز جمعه ( امروز) در هتل المپیک تهران برگزار شد، از عادل فردوسی‌پور مجری و تهیه‌کننده‌ی برنامه‌ی 90 به خاطر یک دهه فعالیت در زمینه فوتبال کشور تقدیر و قدردانی شد.

لوح تقدیر و تنیس یادبود توسط "افشین قطبی" به عادل فردوسی‌پور اهدا شد و فردوسی‌پور طی صحبتی کوتاه درمورد فوتبال کشور گفت: فوتبال ایران در حال حرفه‌ای شدن است و حاشیه در فوتبال جذابیت آن را زیاد می‌کند.

فردوسی‌پور درمورد تهدید‌های سال گذشته گفت: تهدیدی در برابر من وجود نداشت ولی انتقادهایی از حاشیه‌های برنامه‌ی 90 ایجاد شده بود.

افشین قطبی هم درمورد برنامه‌ی 90 گفت: این برنامه خیلی حرفه‌ای و شفاف است و باعث ایجاد پلی بین فوتبال و هواداران آن شده‌ است.

سپس نامزدهای دریافت لوح تقدیر و تندیس سومین دوره‌ی مراسم اهدای توپ طلا با معرفی دروازه‌بانان برتر آغاز شد. از بین دروازه‌بان‌های لیگ برتر مهدی واعظی، وحید طالب‌لو و مهدی رحمتی سه دروازه‌بان برتر بودند که از این بین "مهدی رحمتی" به عنوان بهترین دروازه‌بان لیگ هفتم انتخاب شد.

در ادامه نامزدهای دریافت جایزه‌ی بهترین دفاع فصل گذشته اعلام شدند که از بین هادی عقیلی از سپاهان اصفهان، مجتبی شیری از استقلال اهواز، سیدجلال حسینی از سایپا و سپهر حیدری از پرسپولیس، "سیدجلال حسینی" از سایپا به عنوان بهترین دفاع لیگ هفتم انتخاب شد.

کریم باقری از پرسپولیس با کسب اکثریت آرا از بین مجتبی جباری از استقلال تهران، ایمان مبعلی از الشباب امارات و احسان حاج صفی از سپاهان به عنوان بهترین هافبک انتخاب شد.

کریم باقری پس از دریافت جایزه‌اش گفت: امیدوارم پرسپولیس را در فصل آینده قدرتمندتر از فصل قبل ببینید و بتوانیم در سه جام پیش‌رو بهترین نتیجه را کسب کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا حضور افشین قطبی باعث تمدید قرارداد شد؟ گفت: من پرسپولیس را به خاطر پرسپولیس دوست دارم هر چند قطبی هم زحمت‌های زیادی کشیده و پرسپولیس را در سخت‌ترین شرایط به مقام قهرمانی رساند.

هم‌چنین در ادامه‌ی این مراسم از بین هادی اصغری، مهاجم فصل گذشته‌ی راه آهن، محسن خلیلی مهاجم پرسپولیس و نیکبخت واحدی از پرسپولیس، "محسن خلیلی" علاوه بر انتخاب شدن به عنوان مرد سال فوتبال کشور به عنوان به عنوان بهترین مهاجم نیز انتخاب شد.

در ادامه‌ی این مراسم؛ سعید مظفری‌زاده با رای نویسندگان و ورزشی نویسان به عنوان بهترین داور لیگ هفتم انتخاب شد. سعید مظفری‌زاده برای کسب این مقام مسعود مرادی، خداداد افشاریان و محسن ترکی را در پیش رو داشت.

سپس فرشاد پیوس و صادق درودگر برای اهدای جایزه بهترین تیم فصل گذشته حاضر شدند که از بین تیم‌های پرسپولیس تهران، سپاهان اصفهان و صباباتری، "پرسپولیس" به عنوان بهترین تیم لیگ هفتم انتخاب شد.

صادق درودگر هم در ادامه مراسم گفت: به قطبی گفتم دل شیر را امسال باید داشته باشی که بعد از قهرمانی در فصل گذشته و با وجود تمامی سختی‌ها و مشکلات سال قبل بار دیگر پرسپولیس را برای سرمربی‌گری انتخاب کردی.

فرشاد پیوس، بازیکن سابق پرسپولیس نیز گفت:پرسپولیس و افشین قطبی سال سختی دارند و امیدوارم با کسب امتیازات خوب قهرمانی را بار دیگر نصیب پرسپولیس کنند.

در ادامه‌ی مراسم بهترین مربی فصل گذشته انتخاب شد که "افشین قطبی" از بین پرویز مظلومی از ابومسلم و نادر دست‌نشان از پگاه؛ توانست این عنوان را کسب کند.

گفتنی است، این انتخاب‌ها هر ساله با نظرسنجی از نمایندگان رسانه‌های گروهی، مربیان و کارشناسان فوتبال انجام و توسط خبرگزاری فوتبال ایران برگزار می‌شود.

/ 0 نظر / 9 بازدید