آخرین نقل و انتقالات لیگ نهم / مهدی رحمتی به سپاهان پیوست

دروازه‌بان ملی پوش تیم فوتبال سپاهان پس از ثبت قراردادش با این تیم گفت: قرارداد دو ساله من به مبلغ 400 و 44 میلیون تومان است و این نشان می‌دهد تمام ارقامی که درباره من می‌گفتند کذب محض بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدمهدی رحمتی دروازه‌بان جدید تیم فوتبال سپاهان که پس از ثبت قرارداد دو ساله‌اش برای دیدن دیدار تدارکاتی تیم‌های سپاهان و سپاهان نوین به ورزشگاه آرارات اصفهان آمده بود، در جمع خبرنگاران گفت: من تاکنون برای عقد قرارداد با تیمی هیچ‌گاه میران مبلغ قرارداد را اعلام نکردم و تمام مبالغی که درباره درخواست‌های من مطرح می‌شود کذب محض است چرا که اکنون قرارداد دو ساله‌ای را به مبلغ 400 و 44 میلیون تومان با تیم سپاهان امضاء کردم و می‌توانید برگه‌ی قرارداد را از باشگاه سپاهان گرفته و آن را منتشر کنید.

وی افزود: شاید در این مدت که تیم‌های مختلفی اسم من را به عنوان گزینه‌ی دروازه‌بانی تیم‌شان مطرح می‌کردند به این دلیل بود که دیگر حضور دروازه‌بان خارجی در لیگ برتر ممنوع شده و آن‌ها نمی‌توانند پورسانت مد نظرشان را از جذب دروازه‌بانان خارجی به دست آورند.

رحمتی درباره منتفی شدن حضورش در تیم روزنبرگ نروژ نیز گفت: پیشنهاد این تیم منتفی نشد، حتی ویزا و دعوت نامه‌ی خودم و خانواده‌ام هم آمد و مشکلی برای پیوستن به این تیم نداشتم. روزنبرگ نروژ با اختلاف 10 امتیاز صدرنشین کشورش است و در لیگ قهرمانان اروپا هم حضور دارد. حضور من در این تیم می‌توانست برای فوتبال ایران هم که به عنوان اولین دروازه‌بان لژیونر هستم خوب باشد؛ اما بنا بر قوانین فوتبال آنجا باید از ژانویه 2010 برای این تیم به میدان می‌رفتم که بازی نکردن تا آن زمان برایم سخت بود لذا فکر می‌کنم بهترین تصمیم را گرفتم و پس از جلسات حضوری با ساکت مدیرعامل سپاهان این تیم را انتخاب کردم. معتقدم سپاهان یکی از قطب‌های مهم فوتبال ایران و آسیا است و می‌خواستم پس از قطعی شدن جدایی‌ام از مس با این تیم موفقیت‌هایم را ادامه دهم.

وی درباره جدایی‌اش از تیم مس نیز گفت: به مدیران باشگاه مس گفته بودم که پس از پایان بازی‌های تیم ملی اولین گزینه‌ام تیم مس خواهد بود اما ظاهرا آنها تمایلی به حضور من در این تیم نداشتند و حتی دروازه‌بانی را هم جذب کردند.

رحمتی گفت: زمانی که من در تیم مقاومت با مبلغ 14 میلیون تومان قرارداد بستم و بازی کردم بعضی از بازیکنان با ارقام 350 میلیون تومانی قرارداد می‌بستند اکنون هم همان انسان قبلی هستم و در یک شرایط شفاف و مبلغی روشن به تیمی که می‌خواستم پیوستم و نشان دادم برای انتخاب تیم جدیدم به مساله‌ی پول توجه چندانی ندارم.

رحمتی درباره تعیین سقف قرارداد برای بازیکنان تیم‌های لیگ برتر گفت: این مساله در فوتبال دنیا بی‌معنی است و جایگاهی در فوتبال هیچ کشوری ندارد. اگر قرار باشد حرفه‌ای بازی کنم و به صورت حرفه‌ای در اختیار تیمم باشم پس باید حرفه‌ای هم پول بگیرم لذا فکر می‌کنم فوتبال ایران هنوز به شکل کامل حرفه‌ای نشده و این مسائل به خاطر کمبود امکانات است.

وی افزود: امیدوارم در تیم سپاهان با حضور هادی عقیلی، محسن بنگر و سیدجلال حسینی در خط دفاع که سالیان سال در تیم ملی با هم بازی کردیم و هماهنگ هستیم و همچنین امیر قلعه‌نویی که سابقه‌ی کار کردن با او را در تیم ملی دارم سال خوبی را در لیگ ایران و آسیا در پیش رو داشته باشیم.

اما برخلاف آنجه رحمتی و باشگاه سپاهان اعلام کرده گفته می شود مبلغ قرارداد رحمتی بیش از آن چیزیست که در رسانه ها مطرح شده زیرا او پیشنهاد 700 میلیونی استیل آذین را رد کرده بود . به هرحال یک ستاره ی نجومی دیگر هم جذب سپاهان ٨٩-٨٨ شد و عملا این تیم کهکشانی های لیگ نهم لقب گرفت .

/ 0 نظر / 65 بازدید