قهرمانی آرژانتین در فوتبال المپیک

سرمربی تیم فوتبال المپیک آرژانتین، قهرمانی شاگردانش در بازی‌های پکن را کمک برای تیم ملی فوتبال آرژانتین در راه جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی دانست.

سرجیو باتیستا دقایقی پس از پیروزی یک بر صفر آرژانتین برابر نیجریه در دیدار پایانی رقابت‌های فوتبال بازی‌های المپیک گفت: «نشان طلای امروز برای‌مان بسیار بااهمیت است. آن هم در کنار دو قهرمانی‌مان در جام جهانی زیر بیست سال در سال‌های 2005 و 2007. جوانان ما در این بازی بسیار خوب بازی کردند و نشان طلای آتن را بار دیگر تکرار کردند. برای همه مردم و رشد فوتبال آرژانتین امروز روز بسیار بزرگی است. بازی بسیاردشواری بود، چرا که می‌دانستیم که نیجریه از بازیکنان تهاجمی بسیار خوبی برخوردار است. می‌خواستیم با هوش وارد بازی شویم توپ را به گردش دربیاوریم نه اینکه خودمان را وادار به چرخش کنیم. این یک پیروزی تیمی است.»

 

این مربی ادامه داد: «بدون تردید این با قهرمانی بازیکنان در جام جهانی قابل قیاس نیست. با این حال این نخستین پیروزی من به عنوان مربی است و بسیار خوشحالم چرا که به سختی برای آن کار و تلاش کرده بودیم. از تماشاگران ممنوم که به من در این پست و کار اعتماد کردند.»

باتیستا در بخش دیگری از این نشست خبری گفت: «ایمان دارم که این پیروزی به تیم ملی آرژانتین در راه جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی کمک خواهد کرد. این یکی از هدف‌های ماست که بازیکنان جوان را به تیم ملی بدهیم. ما از کاری که در حوزه جوانان کردیم بسیار خوشحالیم.»

این مربی درباره‌ی دیگو مارادونا که از نزدیک بازی‌های تیم المپیک آرژانتین را تماشا کرد، گفت: «دیگو هر وقت که به او نیاز داشته باشی، حاضر است. او دوست خوب من است. او به ما، مربیان و بازیکنان کمک کرد و این همان چیزی است که از او می‌خواهیم. او به سادگی می‌آید و کمک می‌کند.»

/ 0 نظر / 125 بازدید