فینال لیگ قهرمانان اروپا - رم2009/ بارسلونا شیاطین سرخ را به زانو در آورد

رویای دفاع از عنوان قهرمانی برای منچستر یونایتد برباد رفت. شاگردان سر آلکس فرگوسن در رم برابر بارسلونا، قهرمان فصل جاری رقابت های اسپانیا دو بر صفر شکست خوردند و به این ترتیب نتوانستند از عنوان قهرمانی خود در فصل گذشته رقابت ها دفاع کنند.

مسی و یارانش در شبی رویایی توانستند سومین قهرمانی خود را در فصل جاری رقابت های فوتبال در اروپا را جشن بگیرند. آبی - اناری ها پس از قهرمانی در لالیگا و کوپا دل ری چهارشنبه شب توانستند مهمترین رقابت باشگاهی در سطح جهان را نیز از آن خود کنند و به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا برسند.

در فینال رویایی چهارشنبه شب لیگ قهرمانان اروپا که در حضور بیش از 62 هزار تماشاگر در ورزشگاه المپیک رم و به قضاوت ماسیموبوساکا از سوئیس برگزار شد، شاگردان پپ گواردیولا توانستند با گل های ساموئل اتوئو (10) و لیونل مسی (71) جشن قهرمانی را برپا کنند.

بارسلونا که در این دیدار در خط دفاع چند مهره با ارزش خود را به همراه نداشت، توانست پس از سال های 1992 و 2006 برای سومین بار قهرمانی در معتبرترین رقابت باشگاهی در قاره سبز را از آن خود کند. به نظر می رسید در نبود بازیکنانی همانند دنی آلوس و اریک آبیدال (به دلیل محرومیت انضباطی) و همچنین رافائل مارکس (به دلیل آسیب دیدگی) آبی - اناری ها با مشکلات زیادی در خط دفاعی روبرو باشند اما، بازیکنان جانشین به خوبی توانستند جای خالی آنها را پر کرده و بارسلونا بتواند در مدت کمتر از دو هفته سومین جشن قهرمانی اش را برپا کند.

 

در دوئل بهترین بازیکنان فوتبال جهان و اروپا میان کریستیانو رونالدو و لیونل مسی این بازیکن امریکای جنوبی بود که توانست پیروز از میدان خارج شود. او با بازی درخشان خود و هم چنین گل زیبایی که به ثمر رساند باعث شد تا تیمش به قهرمانی رسیده و هم چنین خودش نیز از هم اکنون مدعی نخست تصاحب عنوان بهترین بازیکن جهان و اروپا در سال 2009 میلادی باشد.

این بازیکن آرژانتینی در فصل جاری با به ثمر رساندن 9 گل توانست عنوان بهترین گلزن رقابت های لیگ قهرمانان اروپا در فصل جاری را نیز به خود اختصاص دهد. مسی در کنار استیون جرارد از لیورپول از نگاه تماشاگران بهترین های فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا بودند.

اطلاعات بازی:

ورزشگاه : المپیک رم

داور: ماسیموبوساکا(سوئیس)

بارسلونا: 2

ساموئل اتوئو(10)، لیونل مسی (71)

منچستر یونایتد: صفر

بارسلونا:

ویکتور والدس ، کارلس پویول، حبیب توره ، جرارد پیکه، سیلوینیو، سرگی بوسکتس، ژاوی هرناندس، آنرس اینیستا (پدرو 92)، ساموئل اتوئو، لونل مسی، تیری آنری (کیتا 72)

مربی: جوزپ گوآردیولا

منچستر یونایتد:

ادوین فان درسار، جان اوشی، ریو فردیناند، نمانیا ویدیچ، پاتریس اورا، مایکل کریک، آندرسون (توس 46)، جی سونگ پارک (برباتف 66)، رایان گیگز (پل اسکولز75)، وین رونی، کریستینانو رونالدو

مربی: سر آلکس فرگوسن

اخطاری ها:

بارسلونا:

جرارد پیکه

منچستر یونایتد:

کریستیانو رونالدو ، پل اسکولز و نمانیا ویدیچ

/ 1 نظر / 11 بازدید
بیژن آریا

×زمانی به یاد آیدت راستی که ویران شود کشور از کاستی× روزی صفحه سفید شناسنامه برای من هم موجب افتخار بود ولی اکنون سفیدماندن این صفحه موجب ننگ است. باید برای نجات ایران هم که شده به کسی غیر از احمدی نژاد رای دهیم. من از تمامی وبلاگ نویسان عزیز،که از وضع موجود ناراضی هستند خواستارم، تحریم انتحابات را کنار گذاشته و با حظوردر پای صندوق های رای،مشت محکمی بر دهان کسانی بکوبند که میخواهند سلیقه خود را بر مردم تحمیل کنند. به امید پیروزی بر احمدی نژادیسم ها در بهار88. کوچک فرزند ایران زمین بیژن آریا