بازیهای هفته ششم لیگ برتر

شب نشینی فوتبال

لیگ برتر فوتبال پس از وقفه‌ای 18 روزه پنج‌شنبه از سر گرفته می‌شود و در طی دو روز رقابت‌های هفته ششم برگزار می‌شود.

حساس‌ترین دیدارهای هفته ششم به بازی پرسپولیس تهران مقابل مس کرمان، استقلال تهران با صبای قم، برق شیراز با فولاد خوزستان و ذوب آهن برابر ابومسلم خراسان اختصاص دارد و نکته جالب آن که این نخستین تجربه لیگ ششم در انجام تمامی بازی‌ها پس از افطار و در زیر نور است.

پنج‌شنبه 21 شهریور

* پرسپولیس تهران – مس کرمان (ورزشگاه آزادی تهران،‌ ساعت 20 و 30 دقیقه)

وقفه ایجاد شده در لیگ فرصت خوبی بود تا پرسپولیس پس از توقف در برابر ذوب آهن اصفهان،‌ بار دیگر به تمرین‌های پرفشار روی بیاورد و اکنون آمدن علی کریمی هر چند که با حضور او در بازی مقابل مس همراه نیست اما، روحیه‌ی "مردان پرسپولیس" را افزایش داده است.

با این حال در طرف مقابل پرویز مظلومی و مس کرمان قرار دارند. در فصل گذشته مظلومی در تهران همراه با ابومسلم پرسپولیس را تا یک قدمی شکستی سنگین پیش برد و آنها در شرایطی به تهران می‌آیند که در آخرین دیدار، دیگر تیم بزرگ تهرانی یعنی استقلال را از پیش رو برداشته‌اند.

قطبی در تیم مقابل چهره‌های آشنایی چون آشوبی و فاطمی را می‌بیند که به نوعی ستون پنجم‌های تیم مظلومی خواهند بود، با این حال هواداران پرسپولیس پس از افطار به آزادی می‌روند تا بار دیگر شاهد اوج گرفتن پرسپولیس در جدول باشند، پرسپولیس در حال حاضر با هشت امتیاز سوم است و مس کرمان با 6 امتیاز چهارم است.

** برق شیراز – فولاد خوزستان (ورزشگاه حافظیه شیراز، ساعت 20 و 30 دقیقه)

شاگردان محمد عباسی تمامی بزرگان لیگ هشتم را شگفت‌زده کرده‌اند، تیمی که حتی یک بازیکن نامی در فصل نقل و انتقالات به خدمت نگرفت اکنون با 10 امتیاز در صدر جدول قرار دارد اما، روزهای دشواری برای ادامه این صدرنشینی پیش‌روی برق شیراز است. بی‌تردید دیدار مقابل فولاد خوزستان یکی از همین دیدارها است، هر چند که فولاد با شکست مقابل ملوان در خانه به کما رفت، اما همچنان با شش امتیاز در مکان پنجم جدول قرار دارد و طبیعی است که به این بازی به چشم طمع به صدر جدول نگاه کند، در هر صورت اگر شاگردان عباسی تیم مجید جلالی را نیز شکست دهند، به دلهره آورترین تیم لیگ هشتم تبدیل خواهند شد.

** پگاه گیلان – سایپا کرج (ورزشگاه عضدی رشت، ساعت 21 و 30 دقیقه)

در آخرین دیدار روز پنجشنبه پگاه و سایپا با یک ساعت تاخیر در ساعت 21 و 30 دقیقه به مصاف یکدیگر می‌روند، تیم بیژن ذوالفقارنسب روند متعادلی را در آغاز لیگ داشته و با پنج امتیاز در مکان نهم جدول قرار دارد.

با این حال در سوی دیگر میدان تیم "پیرلیتبارسکی" به لطف کسب نخستین سه امتیاز در بازی مقابل راه‌آهن در رده پانزدهم قرار گرفته است. هر چند که اخبار ناامید کننده از اوضاع مالی باشگاه پگاه می‌تواند شیرهای این تیم را در بازی مقابل سایپا ساکت کند؛ اما، از سوی دیگر انگیزه بازیکنان جوان گیلانی برای شکست دادن سایپای پر مهره و حضور مربی که "سایپا کشی" را به خوبی می‌داند، می‌تواند نقاط قوت تیم پگاه در این دیدار باشد. هر چند که "لیتبارسکی" برای ماندنی شدن در فوتبال ایران به سه امتیاز این دیدار نیاز مبرمی دارد.

جمعه 22 شهریور

صبای قم – استقلال تهران (ورزشگاه یادگار امام(ره) قم، ساعت 20 و 30دقیقه)

بی‌تردید تماشایی‌ترین دیدار هفته ششم مصاف صبای قم و استقلال تهران است، از تمامی حاشیه‌های این دیدار از جمله نشستن یا ننشستن فیروز کریمی بر روری نیمکت که بگذریم تقابل مرد ناکام فصل گذشته استقلال با اندیشه‌های ژنرال پیروز که در آخرین لحظات با قهرمانی در جام حذفی به داد استقلال لیگ هفتم رسید، بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود.

محسن یوسفی و بیاتی‌نیا مهاجمانی که قلعه‌نویی چندان اعتقادی به آنها نداشت آماده می‌شوند که خود را به سرمربی حریف ثابت کنند و این دقیقا همان حسی است که پیروز قربانی در تیم مقابل دارد. هر چند که هر دو طرف فضایی محترمانه و بدون حاشیه را برای این بازی ایجاد کرده‌اند اما، نبرد مخفیانه‌ای که از هم اکنون آغاز شده است، در روز جمعه به نهایت خود خواهد رسید.

استقلال تهران با چهار امتیاز دوازدهم است و صبای قم با دو امتیاز در جایگاه هفدهم قرار دارد.

** ابومسلم خراسان – ذوب آهن اصفهان (ورزشگاه ثامن الائمه مشهد، ساعت 20 و 30 دقیقه)

در این فصل دو نماینده مشهد کام هواداران خود را تلخ کرده‌اند، به خصوص ابومسلم که هیچ نشانی از تیم قدرتمند یکی، دو فصل اخیر ندارد هر چند که ابومسلم فصل گذشته نیز آغاز خوبی نداشت اما، حداقل تماشاگران را با بازی‌های خوب قانع می‌ساخت، اکنون تیم‌ هادی‌ برگی‌زر در حالی که با سه امتیاز در رده شانزدهم جدول قرار دارد، از ذوب آهن اصفهان یعنی تیم 10 امتیازی و دوم جدول پذیرایی می‌کند، بی‌تردید در شرایطی که ابومسلم در ورزشگاه ثامن تیمی نشان نداده است که حریفان را به هراس اندازد و در مقابل ذوب آهن نیز نشان داده که به خوبی راه گرفتن امتیاز در خانه حریفان را بلد است، می‌توان بخت مردان منصور ابراهیم‌زاده را برای موفقیت بیش از حریف دانست، هر چند که تیم برگی‌زر می‌تواند شوک تازه‌ای را به خود، ذوب آهن و لیگ برتر وارد کند.

** فولاد مبارکه سپاهان – ملوان بندر انزلی (ورزشگاه فولادشهر اصفهان، ساعت 20 و 30 دقیقه)

دو همکار سابق علی دایی در تیم ملی ایران، این بار در عرصه باشگاهی به مصاف یکدیگر می‌روند. انگین فیرات با سپاهانی که با پنج امتیاز در رده ششم ایستاده به مصاف احمدزاده و ملوان چهار امتیازی می‌رود که در جایگاه سیزدهم قرار دارد اما، زمانی که با کسب یک امتیاز این جایگاه می‌تواند عوض شود طبیعی است که باید انگیزه‌های ملوان را برای متوقف ساختن سپاهان بسیار بالا دانست.

در نخستین نگاه نتیجه‌گیری آسان است؛ «سپاهان، ملوان را در اصفهان شکست می‌دهد»؛ اما، نمایش شاگردان احمدزاده در مقابل پرسپولیس و سپس شکست دادن فولاد در اهواز نشان می‌دهد که فیرات ممکن است در تقابل با ایده‌های همکار سابق کم آورده و سپاهان در اصفهان به ملوان امتیاز دهد، با تاکید بر اینکه کار ملوان برای رسیدن به پیروزی دشوار است.

** راه‌آهن شهرری – پیکان قزوین (ورزشگاه اکباتان تهران، ساعت 20 و 30 دقیقه)

این بازی هرچه که هست دیگر مصاف دو تیم تهرانی نیست، هر چند که بازی در تهران انجام می‌شود. شاید بحران مالی و اعتصاب پیکانی‌ها خبر خوبی برای راه‌آهن باشد اما، مهابادی پس از آنکه تیمش سایپا را از بحران درآورد اعلام کرده که به مشکلات پیکان کاری ندارد، در واقع او نمی‌خواهد تیمش همین لطف را بار دیگر در حق پیکان تکرار کند.

به گزارش ایسنا، راه‌آهن شهرری در حال حاضر با پنج امتیاز در مکان دهم قرار دارد و طبیعی است که آنها نگاه حریصانه‌ای به دو پله بالاتر در جدول یعنی مکان هشتم که پیکان هم امتیاز در آن قرار دارد، دوخته‌اند. بی‌تردید نتیجه جدال اندیشه‌های دو مربی جوان لیگ برتر، داود مهابادی و علی‌اصغر مدیرروستا در آینده کاری آنها تاثیرگذار خواهد بود. البته این موضوع درباره سرمربی پیکان شاخص‌تر است.

** استقلال اهواز – مقاومت شهید سپاسی شیراز (ورزشگاه تختی اهواز، ساعت 20 و 30 دقیقه)

استقلال تهران و مقاومت شهید سپاسی شیراز هم از 5 امتیازی‌هایی هستند که در هفته ششم به مصاف یکدیگر می‌روند، هر چند که به لطف تفاضل گل مقاومت در مکان هفتم قرار دارد و استقلال اهواز یازدهم است. بی‌تردید نبرد اندیشه‌های اکبر میثاقیان و غلام پیروانی در این بازی بسیار دیدنی خواهد بود. به خصوص آنکه هر دو مربی باید در این فصل برای نجات تیم‌هایشان تلاش بسیاری انجام دهند.

** پاس همدان – پیام مشهد (ورزشگاه قدس همدان، ساعت 20 و 30 دقیقه)

دیدار تیم‌ چهاردهم و هجدهم جدول در حالی برگزار می‌شود که پاس همدان چهار و پیام مشهد تنها یک امتیاز را اندوخته‌اند، ‌شاید بر روی کاغذ شانس تیم وینگوبگوویچ برای مغلوب ساختن تیم خداداد عزیزی بیشتر باشد اما،‌ پیام اگر می‌خواهد شخصیت لیگ برتری خود را ثابت کند این بازی می‌تواند یک فرصت خوب باشد.

/ 0 نظر / 147 بازدید