علی کریمی از پرسپولیس جدا شد

به گفته‌ی مدیر برنامه‌های علی کریمی حضور این بازیکن در پرسپولیس را باید تمام شده دانست.

محمودرضا فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به صحبت‌های ضد و نقیض مطرح شده در چند روز اخیر درباره‌ی علی کریمی گفت: به اعتقاد من این پروژه‌ی دفع علی کریمی از پرسپولیس بوده که از چهار هفته پیش آغاز شده است. بنابراین تا زمانی که شرایط فعلی و چنین مدیریتی در باشگاه حاکم باشد، امکان حضور علی کریمی در پرسپولیس وجود ندارد.

وی درباره‌ی بندهایی که توسط روزنامه‌های ورزشی امروز تحت عنوان قرارداد پیشنهادی علی کریمی به پرسپولیس منتشر شده بود، گفت: ما هیچ پیشنهاد مالی به باشگاه پرسپولیس نداده‌ایم تنها آنها پیشنهاد شفاهی را مطرح کردند که پس از آن در پیشنهاد کتبی‌شان 30 درصد از آن مبلغ کم کردند و گفتند که این 30 درصد را از راههای دیگر که به اعتقاد ما راه‌های غیر قانونی بود، پرداخت می‌کنند و ما هم در پاسخ گفتیم تا به حال تمامی کارها به صورت قانونی طی شده و باید بقیه راه هم به این صورت طی شود.

فاضلی افزود: به باورم این پروژه‌ی دفع کریمی از پرسپولیس بود که از چهار هفته پیش آغاز شد. آنها می‌خواهند هواداران را راضی نگه دارند و بگویند که کریمی با اعلام شرایطی علاقه‌ای نداشت که در پرسپولیس بازی کند.

وی ادامه داد: این کمال بی‌انصافی است که با شخصیت بازیکن بزرگی همچون علی کریمی بازی شود. بنابراین تا زمانی که چنین شرایط خاصی در باشگاه پرسپولیس حاکم است، او دیگر در این تیم بازی نمی‌کند اما، مطمئنا روزی برای خداحافظی از فوتبال به پرسپولیس برمی‌گردد.

فاضلی با گلایه از رفتار مدیران پرسپولیس گفت: 9 روز است که موفق نشده‌ام با انصاری فرد صحبت کنم و صحبت‌های من با رییس دفتر انصاری‌فرد است. این برای نخستین بار است که برای انتقال یک بازیکن دو طرف صحبت‌هایشان را با مطبوعات انجام می‌دهند. مدیران پرسپولیس صحبتی را مطرح می‌کنند و ما هم مجبور می‌شویم در رسانه‌ها پاسخ‌شان را بدهیم.

وی افزود: سال گذشته علی کریمی با ماهی شش میلیون تومان پذیرفت برای پرسپولیس بازی کند. سال قبل مدیران باشگاه می‌گفتند سال آینده جبران می‌کنیم. ما نیازی نداریم که آنها بخواهند جبران کنند اما، تنها انتظاری که داشتیم این بود که حقایق را بگویند و با شخصیت علی کریمی بازی نکنند. چطور می‌شود بازیکنی که با ماهی شش میلیون تومان به پرسپولیس می‌آید، بخواهد امسال رقم بالایی را پیشنهاد دهد. از مدیران باشگاه می‌خواهم حقایق را بگویند و بهانه نیاورند.

فاضلی در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود در یکی از بندهای قرارداد آمده است که به محض امضای قرارداد باید بیست و پنج میلیون تومان به مدیر برنامه‌های کریمی پرداخت شود، گفت: خوشحالم که چنین بحثی در رسانه‌ها مطرح شده است. باید مطلبی را بعد از سه سال عنوان کنم. روزی که قرار شد بایرن مونیخ به تهران سفر کند، با مدیران وقت باشگاه پرسپولیس تماس گرفتیم و اعلام کردیم که سفارت برای صدور ویزای اعضای باشگاه بایرن مونیخ طلب پول کرده است. آنها ابتدا گفتند با سفارت صحبت شده و چون کار فرهنگی است، برای روادید پولی گرفته نمی‌شود. وقتی به سفارت ایران در امارات مراجعه کردیم، سفارت برای صدور ویزا طلب پول کرد. با مسوولان باشگاه تماس گرفتیم. آنها گفتند شما بپردازید و ما این پول را به شما می‌دهیم. باید بگویم پس از سه سال هنوز طلبم را از پرسپولیس نگرفته‌ام.

وی ادامه داد: این برای نخستین بار است که چنین مساله‌ای را در رسانه‌ها مطرح می‌کنم. انصاری‌فرد می‌تواند با برادرش تماس بگیرد و صحت صحبت من را جویا شود. تمام مدارک هم موجود است. وقتی با باشگاه پرسپولیس صحبت کردم و جریان طلبم را اعلام کردم، آنها گفتند که در زمان قرارداد با کریمی طلبم را هم پرداخت می‌کنند اما، متاسفم که حالا حقایق را وارونه جلوه می‌دهند و می‌گویند یکی از شرایط کریمی دادن 25 میلیون تومان به مدیر برنامه‌هایش بوده است.

فاضلی با بیان این که اگر به خاطر من نبود بایرن مونیخ به تهران نمی‌آمد، ادامه داد: من بایرن مونیخ را به تهران آوردم اما، آقایان پزش را دادند. آن موقع به خاطر اینکه آمدن بایرن مونیخ کار بزرگی بود و این کار به خاطره‌ی زلزله‌ی بم انجام می‌گرفت، بدون اینکه حتی یک ریال بابت هماهنگی سفر بایرن مونیخ به تهران پولی بگیرم، این تیم را به تهران آوردم. این 25 میلیون تومان را هم تنها بابت پول ویزا پرداخت کرده‌ام و تا به حال هم در این باره یک کلام صحبت نکرده‌ام اما، دیگر تصمیم گرفتم که از این مساله پرده بردارم. باید حتی بگویم پولی را بابت خرید تعدادی توپ از پرسپولیس طلبکارم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مشکلات مالی پرسپولیس باعث نشد که کریمی به فعالیتش در این تیم ادامه دهد، گفت: این طور نبود که کریمی به خاطر پول در پرسپولیس بازی کند. او می‌گفت با توجه به شرایط ویژه‌ای که امسال پرسپولیس دارد باید در کنار تیم بمانم. ضمن اینکه مگر می‌شود باشگاهی که مشکل مالی داشته باشد در روز قرارداد بازیکن برزیلی و در شرایطی که حتی یک جلسه هم با تیم تمرین نکرده است، 200 هزار دلار پرداخت کند.

مدیر برنامه‌های کریمی ادامه داد: طرفداران پرسپولیس خود به خوبی می‌توانند قضاوت کنند. او اولویتش پرسپولیس و ماندن در ایران بود و در شرایطی که از دو تیم خارجی پیشنهاد داشت اما، به خاطر علاقه‌اش به ماندن در ایران و پرسپولیس به آنها پاسخ منفی داد. با این حال برای کریمی پیشنهاداتی وجود دارد و از امروز باب مذاکره را برای حضور کریمی در تیم‌های دیگر باز خواهیم کرد.

فاضلی در پایان گفت: کریمی بازیکن آزاد است و براساس قوانین فیفا بازیکن آزاد در هر زمان از فصل می‌تواند به عضویت تیم دیگری درآید.

/ 1 نظر / 27 بازدید
بهرام محمد پور

وبلاگ خوبی داری . اگه مایل به تبادل لینک هستی منو با نام برنامه نویسی دلفی لینک کن . خبر بده تا لینکت کنم